1-ДФ: чи подавати ФОПу цей звіт? — Assets
logo
Перетелефонуйте мені

    Приховати
    Головна > Блог > 1-ДФ: чи подавати ФОПу цей звіт?

    1-ДФ: чи подавати ФОПу цей звіт?

    Усі

    19.12.2023
    Якщо ФОП має найманих працівників, договори ЦПХ, виплати на фіз. осіб:

    Звіт звісно подавати. Чи показувати в такому разі виплати на інших ФОП?

    Якщо ФОП, на які відправляли оплати — є по факту найманими особами, і через цих ФОП — виплачується регулярно зарплата (більше 3-6 міс), наша думка — таких ФОП не показувати, щоб не привертати увагу податківців. Дешевше заплатити штраф за невірне заповнення звіту (якщо буде перевірка), ніж потім доказувати, що це не є ухиленням від трудових відносин.

    Якщо немає найманих працівників, договорів ЦПХ, виплат на фіз осіб:

    а) якщо 1-ДФ раніше подавався регулярно, то варто продовжувати це робити, щоб не виникло зайвих питань.
    б) якщо 1-ДФ раніше не подавали, то на нашу думку і не варто починати

    Висновки:

    При відсутності найманих працівників тощо (вище п.2 ), на нашу думку звіт 1-ДФ ФОПу можна не подавати

    Примітка:

    1. Загальної практики перевірки від податкової про відображення ФОП у звіті 1-ДФ — немає, це перевіряють в разі документальної перевірки.
    2. Також відсутня широка практика камеральної перевірки ФОПів без найманих осіб на предмет подачі звіту 1-ДФ. 

    Штрафи:
    Штрафи за помилки в ф. №1ДФ. За перше порушення слід чекати штраф у 1020 грн, за наступні протягом року – 2040 грн
    Наші послуги:
    Подача квартального звіту 1-ДФ — коштує від 1500 грн. Для замовлення пишіть https://t.me/Anna_Kurovska  
    Джерела:
    https://rv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/436812.html
    https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/63620
    https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/65182-ne-podali-abo-nesvojecasno-podali-f-1df-pid-cas-karantinu-ci-bude-straf 
    Думки колег:
    Чому не варто в 1ДФ/4ДФ показувати виплати ФОП-ам та позики?
    Чи обов’язково показувати виплати ФОПу в 4ДФ | 03.08.2023  

    Шановні підприємці! Цей контент носить ознайомчий характер, для того, щоб Ви прийняли рішення в вашому випадку, робити таким чи іншим способом. Для замовлення індивідуальної консультації пишіть https://t.me/Anna_Kurovska

    Поділитися:
    Автор:

    Анна Куровська

    СЕО, Головний бухгалтер